YÖNETİM KURULU

Mustafa APAK

Başkan

22.02.1966 yılında Nazilli 'de doğdu... İlkokula Nazilli 5 Eylül İlkokulunda başladı... Anne ve babasının İzmir’e tayini çıktığından daha sonraki öğretim basamaklarını İzmir’de tamamladı. Sırasıyla Halitbey İlkokulu, Eşrefpaşa Ortaokulu ve İzmir Atatürk Lisesi'ni bitirdi... 1990 yılında Dokuz Eylül Tıp Fakültesini bitirdi. Mecburi hizmetini Diyarbakır Silvan Devlet Hastanesi'nde tamamladı. Ardından 3 yıl süreyle Akhisar Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı görevinde bulundu. 10 yıl İzmir Türkan Özilhan Trafik Hastanesi Acil serviste çalıştı... Hastanenin bir dönem Başhekim Yardımcılığını yaptı... 2007 yılında kendi isteği ile devlet memurluğu görevinden ayrıldı... 1995 yılından bu yana işyeri hekimliği yapmaktadır... Ayrıca özel sağlık kuruluşları (Poliklinik ve Tıp Merkezi) işletmeciliği yapmıştır... 2011 yılından bu yana Apak Ortak Sağlık ve Güvenlik Merkezinin kuruculuğunu yapmaktadır... Acil Tıp Derneği, Türk Tabipler Birliği, İzmirspor Kulübü Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği gibi üyelikleri bulunmaktadır... Bir dönem İzmirspor Kulübü Kayyum Heyeti Başkanlığı yapmıştır. 2016 yılında DEÜ Tıp Fakültesinden mezun arkadaşları ile birlikte Atlas Sağlık Eğitim Vakfının kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Kurulduğundan bu yana Vakfın başkanlık görevini sürdürmektedir... Evli ve 2 çocuk babasıdır...

Özlem ÇATLIOĞLU ERTAŞ

Başkan Yardımcısı

1965 yılında Denizli’de doğdu.

Eğitim:
İlk, orta, lise eğitimini Aydın’da tamamlayarak 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’den mezun oldu. Zorunlu hizmetinin ardından SSK Tepecik Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Kas Hastalıkları bölümlerinde çalıştıktan sonra emekli oldu.
2016 yılında gönüldaşı olan fakülte arkadaşları ile birlikte yola çıkıp, gönlü güzel insanları da kazanarak, ülke geleceğinin teminatı olan gençlerimizle elele ülkesine katkı koymaya çalışmaktadır.

Taylan SALAÇİN

Genel Sekreter

 
Özlem Şimşek

Özlem ŞİMŞEK

Sayman

02.03.1969 tarihinde Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi asker olan babasının mesleği nedeniyle Kayseri, Diyarbakır ve Bandırma’da tamamladıktan sonra 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Manisa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1992 yılında çalışma hayatına İzmir’de özel sektörde başlayarak İzmir Mali Müşavirler Odası Maliyet Muhasebesi, Şirketler Muhasebesi, Türk Ticaret Hukuku, ABİGEM Uluslararası Muhasebe Standartları, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü’nün Muhasebe Gündemi, Denge YMM A.Ş.‘nin Uluslararası Finansal Raporlama Standartları Seminerleri, Kobi –Türk Finansal Raporlama Standartları konularında uzmanlık eğitimlerine katılmış ve 2003 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatını alarak çalışma hayatına devem etti. 2018 yılının Nisan ayında emekli oldu. 2019 yılının Şubat ayında House of Human Koçluk Eğitimlerine katılarak Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası almıştır.

İş Hayatına devam ederken Uluslararası bir hizmet sivil toplum Kuruluşu olan Uluslararası Rotary‘nin Ege Rotary Kulübu Derneği’ne 2008 yılında katılarak Yönetim Kurulu'nda  görev almıştır. Sırasıyla Saymanlık, Sekreterlik, As Başkanlık yaparak 2011-2012 dönemin Kulüp Başkanı olarak hizmet etmiştir. Sonrasında Halkla İlişkiler, Üyelik Komitelerinde Komite Başkanı olarak görev almıştır. Rotary Ailesinde 10 yıllık hizmet sürecinden sonra 2018 yılında Kulübünden ayrılarak 2017 yılında üye olduğu Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu’nda Sayman olarak görev alarak Sosyal Sorumluluk Projelerinde çalışmaya devam etmektedir.

Rana Sibel SAYGILI

Rana Sibel SAYGILI

Üye

Rana Sibel Saygılı 1967 yılında Ankara’da doğdu.

Eğitim:
İlk, orta öğrenimini Ankara’da, lise eğitimini İzmir’ de tamamlayarak 1990 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Bugüne kadar Kalite, Kalite Yönetim Sistemleri, Toplam Kalite, İş Mükemmelliği, Stratejik Yönetim ve Planlama, Yöneticilik, İş Analizi, İnsan Kaynakları alanları başta olmak pek çok konuda uzmanlık, temel beceri ve yetkinlik programlarına katılmıştır.
İş Deneyimi:
İş hayatına 1990 yılında başlayan Rana Sibel Saygılı sırasıyla Anadolu Hayat A.Ş. Teknik uzman, Türk Tuborg A.Ş İnsan Kaynakları ve Eğitim Şefi, Vestel Elektronik İnsan Kaynakları Müdürü, Dr. Oetker İnsan Kaynakları Yöneticisi, Yaşar Holding bünyesinde Pınar Gıda Grubu Pınar Süt A.Ş., Turizm Grubu Bintur Altınyunus A.Ş.,Pınar İçecek Grubu İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmıştır.
 
2000 yılından itibaren Ulusal Kalite Ödül sürecinde, kamu dahil pek çok alanda değerlendiricilik yapmakta olan Rana Sibel Saygılı evli ve Efe adında bir oğlu bulunmaktadır
Uzmanlık Alanları:
Aşağıdaki konularda uzmanlığın yanı sıra, ilgili projelerde yöneticilik; planlama, örgütleme, kontrol ve izleme, değerlendirme, problem çözme, mutabakat sağlama, sonuçlandırma, eğitme ve sonuçları ölçme alanlarında ihtisas sahibidir:
İnsan Kaynakları Yönetim
Seçme Yerleştirme Süreci Tasarım ve Yönetimi
Performans Yönetim Sistemi Tasarım ve Yönetimi
Yetişkin Eğitim Yönetim  Sistem Tasarım ve  Analiz Yönetimi
HAY Metod iş analizi ve Ücret yönetim Sistemi
Kariyer Yönetim Sistem Tasarım ve Analizi Yönetimi
SAP HR Modülü Uyarlama,
İş Hukuku ve Personel Yasal İşlemler Süreci Yönetimi
İş Mükemmelliği
Sistem ve Organizasyon ve Yeniden Yapılanma  
Süreç Geliştirme ve Süreç Yönetimi
Toplam Kalite Yönetimi

Levent Buda

Levent BUDA

Üye

1966 yılında İzmir’de doğan ve ilk, orta ve lise eğitimimi İzmir’de tamamladıktan sonra, 1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2011 yılına dek değişik devlet kurumlarında hekimlik yaptı. 2000 yılında Homeopati’ye ilgi duyup Almanya Wiesbaden’de Avrupa Homeopati Enstitüsü’nde (Wiss-Hom) Homeopati eğitimlerine burslu olarak başladı ve 2004 yılında tamamladı. Ardından Homeopati Eğitici Eğitimi almaya başladı, 3 yıl içinde eğitici ünvanını aldı. 2007 yılından beri özel muayenehanesinde hizmet vermekte. Bu süreçte Dünya Homeopatik Hekimler Birliği’nin (LMHI) Diplomasını almaya hak kazandı. 2006 yılından beri eş zamanlı olarak homeopati eğiticiliği yapıyor. 2011-2013 yılları arasında Klasik Homeopati Derneği Başkanlığını yürüttü. 2012 Dünya Homeopati Günü ana kutlamasını LMHI ve ECH ile birlikte Türkiye’de kutlanması projesini yürüttü ve ülkemizi ana kutlama ülkesi olarak belirlenmesini sağladı. Homeopati konusunda pek çok kongrede konuşmaları ve dergilerde makale ve röportajları mevcut. Son 4 yıldır Homeopati’nin kurumsal kullanımları konusunda özel projeler geliştirmekte ve yürütmekte olup bunları okunabilir materyallere dönüştürmeye çalışıyor. Bütün bu süreç içerisinde “Bir Tedavi Sanatı: Homeopati” ve Yansıyan Kimlikler: Homeopatik Çözümlemeli Zihin Öyküleri” Kitaplarını yazdı ve yayınladı. Pek çok Ulusal ve Uluslararası Kongrelerde konuşmalar yaptı. 2015 yılında MD. Anderson Cancer Research Center’da İntegratif Onkoloji Eğitimi aldı.

Sırrı Sorguç

Sırrı SORGUÇ

Üye

1966 yılında İzmir'de doğdu, Evli, ikiz erkek (Ege, Arda ) çocuk sahibi.
 
Eğitim:
İlk - orta öğrenimini İzmir'de; Barbaros Hayrettin İlkokulu ve Alsancak Ortaokulu 'nda, Lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamlayarak 1990 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp fakültesi'nden mezun oldu.  İhtisasını Buca SSK Eğitim Hastanesi 'nde yaptı ve 1998 yılında Üroloji Uzmanı oldu.
İkinci Üniversite Programlarında; Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Adalet Yüksek Okulu bölümlerinden Mezun Oldu. Şu anda Yerel Yönetimler 1. sınıfta Okuyor.
Bu güne kadar kalite, toplam kalite yönetimi, Hastane akreditasyon sistemleri, Sağlık bakanlığı HKYS okulu ( Hastane Kalite Yönetim Sistemleri Okulu), hasta hakları, sağlık hukuku, 657 disiplin hukuku, tıbbi atık yönetimi, istatistiksel süreç yönetimi, kaizen sürekli iyileştirme, zaman yönetimi gibi 50'nin üzerinde eğitimler aldı.

İş Deneyimi:
İlk okul 3. sınıftan Üniversite'ye başlayana kadar çeşitli eczanelerde toplam 10 yıl çırak ve Kalfa olarak çalıştı.
1990 Mecburi hizmet yıllarında Sakarya Cezaevi ve Adliyesi Hekimliği,1992 İzmir Çocuk Islahevi hekimliği, 1993-1998  Buca SSK Hastanesi Üroloji asistan hekimliği,1998-2000 SSK Merkez Dispanseri Üroloji Uzman Hekimlik.
2000-2005 yılları arasında Özel Teos Polikliniği'nin ortağı olarak işletti.
TSE İzmir Bölge Müdürlüğü Sağlık Sektörü Uzman (halen devam ediyor).
İzmir'de 3 sağlık tesisine (Aliağa Hastanesi, Merkez Dispanseri, Buca Devlet Hastanesi) TSE Kalite belgesi kazandırdı ve çeşitli ödüller aldı.

Köşe yazarlığı:
İzmir yazıyor İnternet Gazetesi'nde 2016 yılından beri, İzmir'e Dair adlı köşe'de İzmir'in vizyonu, çeşitli proje ve önerileri içeren 60'ın üzerinde bir dizi köşe yazısı, halen yazılar devam etmekte.

Yöneticilik Görevleri
2000-2002 SSK Aliağa Hastanesi Baştabiplik,
2002-2005 SSK İzmir Merkez Dispanseri Baştabiplik,  
2005-2017 Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Baştabip Yardımcısı,
2017 Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi baştabip Vekilliği,
2017-Halen İzmir Tepecik Eğitim Hastanesi Baştabip Yardımcılığı.