BURS VERENLER

 

 

MUSTAFA YÜCEL DOĞAN ve FATMA DOĞAN 


Mustafa Yücel Doğan 1943 Yılında Kayseri’de doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Ankara Deneme Lisesi’nde tamamladı. Ardından İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1968 yılında Fatma Doğan ile evlendi. Yasemin ve Yeşim adında iki kızı olan Mustafa Bey 40 yılı aşkın bir süre Ankara’da hizmet ve ticaret sektörüne emek verdikten sonra emekli oldu. 2022 yılında vefat etti.

 

Fatma Doğan 1951 yılında Kayseri’de doğdu. Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü Dikiş Bölümünden mezun olarak liseyi bitirdi. Derslerinde çok başarılı olmasına karşın ailesinin desteğini alamadığı için üniversiteye gidemedi. Bu sebeple onun için eğitimin her zaman ayrı bir önemi oldu. 2022’de vefat etti.

 

Oğulları Fatih Gülmezoğlu  ve gelinleri Yasemin Gülmezoğlu, Mustafa Yücel bey ve Fatma hanım hatırasına 1 tıp öğrencisinin 5 yıl boyunca bursunu karşılayacaklardır.

Aynı zamanda Kızları Yeşim Karakuş ve damatları Enver Karakuş da , Mustafa Yücel bey ve Fatma hanım hatırasına ayrıca 1 tıp öğrencisinin 5 yıl boyunca bursunu karşılayacaklardır.

Toplamda 2 kız tıp öğrencimizin 5 yıl boyunca burslarını karşılamalarından dolayı kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.