BURS VERENLER

Elk.Y.Müh. ERDEM GÜLMEZOĞU ve Uzm.Dr. TÜLAY GÜLMEZOĞLU 

 

Erdem Gülmezoğlu 25.08.1936 tarihinde Manisa’nın Kula ilçesinde doğdu. İzmir de Mithatpaşa Sanat Okulunda orta öğrenimini bitirdikten sonra İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesinden Elk.Y.Müh. olarak mezun oldu. 1963 yılında çocukluk aşkı Tülay hanımla evlendi. Fatih ve Yeşim adında iki çocuğu oldu. Mesleğine tam anlamı ile tutkulu olan Erdem bey ETİBANK , ESHOT, TEK gibi kurumlarda çalıştıktan sonra serbest mesleğe atıldı. En son 1995 yılında EFO Elektrik. A.Ş.yi kurdu ve 2010 yılında rahmetli olana kadar işinin başında kaldı. Şimdi bu işi evlatları devam ettirmektedir. 

 

Tülay Gülmezoğlu 15.09.1939 tarihinde İzmir’de doğdu. Orta öğrenimini İzmir Kız Lisesinde tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirip gene aynı üniversitede Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları dalında ihtisas yaptı. Meslek yaşamında son derece disiplinli ve kuralcı olan Tülay hanım en son Yeşilyurt Devlet Hastanesinde Bakteriyoloji Laboratuvarı Şefi olarak görev yaptı. Çalışma hayatı boyunca birçok asistanını eğiterek onların konularında iyi bir uzman olmalarını sağladı. Çocuklarıyla daha fazla ilgilenmek için 20 senelik çalışma hayatının sonunda emekli oldu. 

  

Oğulları Fatih ve gelinleri Yasemin, Erdem ve Tülay hanım hatırasına bir tıp öğrencisinin 5 yıl boyunca bursunu karşılayacaklardır.