BURS VERENLER
ÖĞRETMEN FARUK YÜZBAŞIOĞLU

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Mustafa Necati, Hasan Ali YÜCEL ve İsmail Hakkı TONGUÇ ile başlayan Cumhuriyetimizin büyük eğitim devriminin yetiştirdiği ve bu devrimin sürdürücüsü olan Öğretmen Faruk YÜZBAŞIOĞLU, 7 Şubat 1942 tarihinde Aydın’ın Kuyucak ilçesinde dünyaya gelmiştir. Daha bir yaşında iken 2’nci Dünya Savaşı Seferberliğinde askerlik yapan babasını kaybetmiş ve anneannesi, annesi ve dayısı tarafından büyütülmüştür.

 İlk, orta ve lise eğitimini Nazilli’de, üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik bölümünde tamamlamıştır.

İlk görev yeri Anamur Lisesi , son görev yeri Kuyucak Lisesi olmak üzere çeşitli okullarda Matematik ve Fizik öğretmenliği ile okul yöneticiliği yapmıştır.

Askerliğini Kıbrıs Barış Harekatı sırasında yedek subay olarak tamamlamış, TÖB-DER, TÖS gibi öğretmen sendikalarında üye olarak görev yapmıştır. Kendisi gibi öğretmen olan Gülgün YÜZBAŞIOĞLU ile evli, üç çocuk ve beş torun sahibidir.

Yüzlerce öğrenci yetiştiren, edebiyata ve şiire meraklı, Demokratik ve laik Cumhuriyetimizin kazanımlarına ve Atatürk devrimlerine içten bağlı Faruk YÜZBAŞIOĞLU, 23 Eylül 2021 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

 Işıklar içinde uyusun.