BURS VERENLER
Av. AYBERK GÜNDÜZ

Av. AYBERK GÜNDÜZ

1969 yılında Bozüyük’te doğdu. Bozüyük’ten Karaman’a devam eden ilk ve orta öğrenim hayatı sonrasında, İzmir Namık Kemal Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. 1994 yılında evlendi, bir kız çocuğu babası oldu. Hukuk stajını tamamladıktan sonra Avukat Necdet Akman Hukuk Bürosunda avukat olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Almanya Büyükelçiliği, Almanya İzmir Başkonsolosluğu, İsviçre Büyükelçiliği ve Avusturya Büyükelçiliğinin avukatlığını da üstlenen, Caner Hukuk Bürosunda uzun yıllar avukat olarak çalıştı. Avukatlık mesleğini, iki arkadaşı ile birlikte açtığı Gündüz & Fidan & Egemen Hukuk Bürosunda sürdürdü.

İkinci üniversite programı kapsamında Açık Öğretim Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirdi.

Çok iyi bir dinleyici olması, kişilere saygı ve sevgiyle yaklaşması, yılmadan araştırması, gayreti, empati yeteneği, hoşgörüsü, dürüstlüğü ve yardımseverliği, hukukçu kimliğinin en belirgin özellikleri oldu.

Denizi, doğayı, gezmeyi, fotoğraf çekmeyi, güzel yemekler yemeyi ve yapmayı, hoş sohbetleri, kitap okumayı, bisiklete binmeyi çok sevdi. Hiçbir zaman maddiyatçı olmadı, güler yüzüyle herkesin hayatına ışık oldu.

2015 yılı içinde kurucularının çoğunluğu eşi Füsun Gündüz ‘ün DEÜ Tıp Fakültesinden mezun sınıf arkadaşlarından oluşan, Atlas Sağlık Eğitim Vakfı ‘nın kuruluş çalışmalarına çok önemli katkılarda bulundu. Tek amacı maddi durumu uygun olmayan gençlere yardımcı olmak, destek olmak ve ışık olmaktı. Hiçbir maddi beklenti içinde olmadan Vakfımızın kuruluşu sırasında harcadığı emeklerin hakkı ödenmez, unutulamaz.

Ne yazık ki, 2018 Haziranının son gününde, başka diyarları güzelleştirmek, aydınlatmak, yüreğinin sıcaklığıyla ısıtmak üzere aramızdan ayrıldı.

Vakfımız Yönetim Kurulu aramızdan çok erken yaşta ayrılan Sayın Av. Ayberk Gündüz adına Hukuk Fakültesi öğrencilerine burs vererek onun adını sonsuza dek yaşatma kararı almıştır.

Sevgili Ayberk gözün arkada kalmasın. Senin muazzam çabaların yeni hukukçuların yetişmesine, görev almasına destek olacak, ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır.

Dr. Mustafa Apak

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı